Naar de inhoud Naar zoeken Naar hoofdmenu
Home » Nieuws » Bericht

Voorbereiding nieuwbouw De Kule

Algemeen

In april 2026 start de voorbereiding voor de bouw van elf sociale huurwoningen aan De Kule in Den Oever. De gemeente Hollands Kroon en woningbouwvereniging Beter Wonen hebben hiervoor de anterieure overeenkomst getekend. Daarmee liggen de afspraken over de samenwerking en kostenverdeling vast voor de uitvoering van het project.

Betaalbaar wonen
Beter Wonen bouwt de woningen op het terrein waar vroeger de school ‘De Totebel’ stond. De nieuwe, levensloopbestendige woningen sluiten goed aan bij de behoefte in het dorp: betaalbare woningen voor verschillende levensfasen. De woningen worden met voorrang toegewezen aan lokale woningzoekenden.

Het nieuwbouwplan bestaat uit een rij van acht woningen en een rij van drie woningen. Het betreft laagbouwwoningen met één verdieping en een kap. In het plan is bovendien gezorgd voor voldoende parkeergelegenheid voor toekomstige bewoners. Ook de huidige parkeerruimte op en rond het terrein wordt gecompenseerd.

Wij willen samen met de gemeente het gebied ’zo groen mogelijk’ inrichten. Onder andere met nieuwe bomen, grastegels voor de parkeerplaatsen, hagen en groene bermen. Ook wordt het mogelijk om in de toekomst rond te rijden op De Kule, dat nu aan de noordkant nog een doodlopende straat is.

Wat merkt de buurt de komende tijd?
De tijdelijke speeltoestellen zijn van het grasveld verwijderd.
Aannemer Jorritsma Bouw plaatst bouwhekken en het terrein wordt afgesloten. De parkeervakken blijven wel voorlopig beschikbaar.
Omwonenden hebben hierover al een brief ontvangen.

Waarom op deze plek?
Het terrein heeft al een woonbestemming en maakt deel uit van een plan dat hier al langer ligt. De nieuwe woningen vervangen een woningbouwplan dat destijds niet is uitgevoerd. De grond is al in eigendom van Beter Wonen. Er loopt nog een juridische procedure tegen de verleende vergunning. Het beroep van omwonenden heeft echter geen opschortende werking. Dat betekent dat de vergunning geldig blijft en dat er kan worden gestart met de bouw.